Luxusní byty v Praze

Datum publikace článku: 18. 08. 2020

Jen těžko byste našli v naší zemi místo, kde je větší koncentrace luxusních bytů, než v Praze. Jako luxusní bydlení v Praze můžete najít špičkově zrekonstruované renesanční paláce, extrémně moderní podkrovní byty o dvou patrech nebo třeba rozsáhlé byty s obří terasou a výhledem na celou Prahu. Luxusní byty v Praze ale nejsou jen prázdným pojmemjejich komfort je vyvážen opravdu luxusní cenou, která nezřídka výrazně překročí 10 milionů.

Luxusní byty v Praze

Luxusní bydlení v Praze – společné znaky

V zásadě platí, že mezi luxusními byty v Praze existuje několik společných znaků – buď mají exkluzivní velikost, lokalitu nebo výbavu. Anebo všechno dohromady. Ideální luxusní byty v Praze mají navíc například:

  • Hlídanou recepci a vlastní ostrahu
  • Podzemní garáže se samostatným výtahem, díky kterému nemusíte vystrčit paty z domu
  • Komfortně vyvedené vytápění i vzduchotechniku včetně podlahového topení, díky kterým je v bytě stále příjemně
  • Správně navržené dispozice, díky kterým je z bytu pěkný výhled, dlouho tam svítí slunce a ložnice je umístěna v nejklidnější části domu
  • Luxusní byty v Praze jsou ve správných lokalitách, kde je dostatečné soukromí (nebo jsou naopak v centru dění), a kde je dostatek služeb, obchodů, restaurací, a které jsou snadno dostupné

Luxusní byty Praha – pro koho jsou vhodné?

Luxusní bydlení v Praze si pořizuje řada různých typů klientů. O prostorné luxusní byty na okraji Prahy za přijatelnou cenu mají zájem početné rodiny s dětmi nebo dobře zajištěné sportovně založené rodiny, pro které je důležitější dostatek místa a blízkost přírody, než davy lidí a desítky barů a divadel kolem. 

Stejně tak luxusní byty v Praze lákají dobře situované vedoucí pracovníky firem, manažery, zahraniční zaměstnance nadnárodních koncernů nebo podnikatele, pro které je luxusní byt zároveň vizitkou a slouží i coby společenský status.