Levné byty v Praze

Datum publikace článku: 12. 03. 2020

Nemáte peněz nazbyt, hledáte bydlení jen na přechodnou dobu nebo třeba jen jako investici. Takže nejspíše hledáte levné byty v Praze, které by přesně splnily to, co se od nich čeká, a nezatížily by vás obří hypotékou nebo naprostým vyčerpáním účtu. Co ale mezi nejlevnější byty v Praze patří? Jsou to jen vybydlené garsonky v panelácích na sídlištích, nebo mezi nimi najdeme i něco příjemnějšího?

Levné byty v Praze

Levné byty Praha – čím dále, tím méně

Pravidlo, že čím je byt dále od centra, tím je levnější, platí v Praze téměř bez výjimky. Levné bydlení v Praze tak najdete bez problémů v okrajových čtvrtích. Dávejte ale pozor, abyste nepřebrali – jen o pár desítek tisíc víc může stát byt (stále velmi levný) ve čtvrti, která je sice dál od centra, ale zato leží na trase metra. Jako mávnutím kouzelného proutku se z každodenního hodinového dojíždění autobusem stane záležitostí pár minut v metru. 

Levné bydlení Praha – novostavby nejsou výjimkou

Za cenu některých starších bytů se dnes dá díky stavebnímu boomu minulých let a příznivým akcím developerů sehnat levný byt v Praze i v novostavbě. Byty o velikosti 1+kk nebo 2+kk v některém z nově budovaných bytových komplexů můžou stát srovnatelně, nebo jen nepatrně více, než v původní zástavbě. Vyšší pořizovací cenu vám pak hravě vyváží fakt, že v bytu nemusíte nic opravovat a v ideálním případě jsou také jeho provozní náklady výrazně nižší.

Levné byty v Praze obývají nejčastěji singles

Mladí lidé bez společné domácnosti se svým partnerem a pár čerstvě po škole – to jsou nejčastější obyvatelé levných pražských bytů. V novostavbách najdou dostatečný komfort, a zároveň je finančně nezruinují. Důležitý ja také fakt, že malý a levný byt v Praze se vám mnohem lépe pronajímá – pokud do budoucna s něčím podobným počítáte, o levné byty 1+kk nebo 2+kk je zájem neustále.